16 lutego
Zdezynfekuj swoje zakupy!

Czy wiesz, że na kupionych produktach nieświadomie możesz przynieść do domu liczne bakterie i zarazki? Teraz możesz temu zapobiec dezynfekując zakupy zaraz po wyjściu ze sklepu!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo w Centrum Handlowym Rondo umieściliśmy szafę do dezynfekcji zakupów, która dzięki specjalnym diodom LED emitującym fale UV skutecznie niszczy wszelkie bakterie i wirusy. W urządzeniu można bezpłatnie odkazić wszystkie zakupione artykuły, w tym wodę, soki, mięsa oraz całe warzywa i owoce.

Maszyna do dezynfekcji znajduje się na linii kas hipermarketu Auchan. Jej obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy włożyć zakupy do szafki, a po jej zamknięciu wcisnąć zielony guzik. Wówczas rozpocznie się proces dezynfekcji, który potrwa ok. 3 minuty. Po jego zakończeniu drzwiczki otworzą się automatycznie i umożliwią swobodny odbiór produktów.

Promieniowanie UV jest całkowicie bezpieczne dla klientów i w żaden sposób nie wpływa na jakość produktów. Najbardziej narażone na promieniowanie są owoce i warzywa sprzedawane „luzem”, bez żadnego opakowania. Wówczas może dojść do pewnych zmian w ich składzie, ale wyłącznie na powierzchni. Można tego uniknąć umieszczając takie przedmioty w nieprzezroczystych torebkach. W przypadku produktów pakowanych promieniowanie UV nie ma praktycznie żadnego wpływu na jakość żywności – dezynfekowana jest wyłącznie powierzchnia opakowania.

Pamiętajcie, by przed rozpoczęciem dezynfekcji zapoznać się z instrukcją obsługi znajdującą się na urządzeniu! W trakcie pracy maszyny wewnątrz nie mogą przebywać ludzie. Nie należy też patrzeć w źródło światła.

Zapraszamy!

 

logo (1)