24 września
Wyniki akcji „I Ty odmień okolicę”

Centrum Handlowe RONDO zmieni bydgoskie Górzyskowo

Znamy wyniki akcji „I Ty odmień okolicę” realizowanej przez Centrum Handlowe RONDO! Najwięcej prawidłowo oddanych głosów zdobył projekt „Zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Gersona, Kossaka i Żwirki i Wigury na Górzyskowie”! W rezultacie RONDO dofinansuje kwotą 10 000 złotych budowę rekreacyjno-sportowego parku z placem zabaw, siłownią, miejscem do fitness, wybiegiem dla psów oraz oświetleniem terenu. Partnerem akcji jest Miasto Bydgoszcz.

Celem akcji „I Ty odmień okolicę”, która trwała w dniach 8-21 września, jest wsparcie przez RONDO projektu zmian w Bydgoszczy, wybranego przez klientów w głosowaniu w specjalnej aplikacji na Facebooku dostępnej pod adresem http://on.fb.me/Ypq37C oraz na standzie multimedialnym zlokalizowanym na terenie CH RONDO. Klienci mogli głosować na jeden z następujących projektów, realizowanych przez Miasto Bydgoszcz w ramach programu „5/6”:

1. Budowa placu zabaw w Parku Dunarowskiego (Błonie)
2. Doposażenie placu zabaw przy ul. Mińskiej i budowa mini placu zabaw przy ul. Śluzowej (Flisy)
3. Zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Gersona, Kossaka i Żwirki i Wigury (Górzyskowo) Budowa rekreacyjno-sportowego parku z placem zabaw, siłownią, miejscem do fitness, wybiegiem dla psów oraz oświetleniem terenu
4. Modernizacja nawierzchni boiska do koszykówki na terenie Parku Załuskiego (Leśne)
5. Budowa oświetlenia ul. Noteckiej i ul. Iglastej (Miedzyń-Prądy)
6. Rozbudowa systemu monitoringu: instalacja kamer w punktach wskazanych przez mieszkańców, Radę Osiedla i policję (Okole)
7. Budowa placu zabaw w południowej części osiedla (Osowa Góra) Plac zabaw zostanie zbudowany w rejonie ul. Kanarkowej
8. Budowa oświetlenia kortu tenisowego na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Mochelskiej (Piaski)
9. Zakup sprzętu rekreacyjnego na potrzeby placu zabaw przy ul. Mochelskiej (Piaski)
10.Zakup urządzeń do istniejącego placu zabaw i modernizacja ogrodzenia boiska w Parku Księżycowym (Wilczak-Jary)

Największą łączną liczbę głosów oddanych zgodnie z regulaminem otrzymał projekt numer 3 z dzielnicy Górzyskowo tj. zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Gersona, Kossaka i Żwirki i Wigury, gdzie powstaje rekreacyjno-sportowy park z placem zabaw, siłownią, miejscem do fitness, wybiegiem dla psów oraz oświetleniem terenu.

„Już wiemy, na który projekt głosowała najliczniejsza grupa mieszkańców Bydgoszczy! Nasi klienci zadecydowali, aby RONDO dofinansowało budowę rekreacyjno-sportowego parku na Górzyskowie. Już niedługo Bydgoszczanie będą mogli korzystać z kolejnego miejsca służącego odpoczynkowi, rekreacji oraz spędzaniu wolnego czasu w ciekawy sposób” – mówi Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Centrum Handlowego RONDO.

Patronat medialny nad akcją „I Ty odmień okolicę” objęły Express Bydgoski oraz Radio PiK. Partnerem akcji jest Miasto Bydgoszcz.

Wytypowane projekty do głosowania w akcji „I Ty odmień okolicę” realizowane są przez Miasto Bydgoszcz w ramach drugiej edycji programu „5/6”. Jeszcze jesienią rozpoczną się wybory nowych przedsięwzięć, które będą realizowane w ramach trzeciej edycji programu „5/6” w 2015 roku. Podobnie jak w latach ubiegłych, w budżecie miasta zarezerwowano kwotę 5 mln zł z przeznaczeniem na realizację inwestycji w ramach tego programu. Wiele wskazuje na to, że tym razem mieszkańcy Bydgoszczy będą zgłaszać swoje propozycje zadań dwutorowo: za pośrednictwem wrzucanych do urn kart z nazwą przedsięwzięcia oraz poprzez stronę internetową Urzędu Miasta Bydgoszczy, korzystając ze specjalistycznego oprogramowania. Dzięki temu każdy Bydgoszczanin będzie mógł w prosty i przystępny sposób przekazać pomysł i propozycję zadania istotnego dla poprawy warunków życia na swoim osiedlu.

Centrum Handlowe RONDO nagrodziło także trzy osoby, które głosowały w akcji „I Ty odmień okolicę” w specjalnej aplikacji na Facebooku i uzasadniły swój głos. Karty podarunkowe otrzymują:

I miejsce (karta podarunkowa o wartości 1000 zł) – Sylwia Kapka
II miejsce (karta podarunkowa o wartości 500 zł) – Asia Cabaj
III miejsce (karta podarunkowa o wartości 200 zł) – Alicja Job

Serdecznie gratulujemy, poprosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dostępnymi w wiadomości prywatnej i zapraszamy po odbiór nagrody!

CH_RONDO_ODMIEN_OKOLICE_FB_470x394_3