29 styczeń
Wiosłuj dla WOŚP w CH Rondo!

Dobry cel i dobra kondycja – czy można jakoś połączyć te dwie rzeczy? Akcja Wiosłuj dla WOŚP udowadnia, że to możliwe! W ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będziecie mieli okazję złapać za wiosła i popłynąć przez ocean dobra.

Startujemy w sobotę 29 stycznia o godzinie 9.00 i wiosłujemy aż do 19.00! Czekamy na Was na poziomie I – w okolicy perfumerii Sephora i Kwiaciarni Olivia. Każda chętna osoba będzie miała do przewiosłowania 500 metrów, a im będzie Was więcej – tym lepiej! Celem akcji jest przede wszystkim zebranie do puszek jak największej kwoty dla WOŚP, ale zależy nam również na promocji sportów wodnych i pokazaniu, że każdy może chwycić za wiosła.

Po raz kolejny podejmujemy wyzwanie, dosiadając ergometrów kajakowych i wioślarskich. Wydarzenie odbywa się już po raz dwunasty, a my stawiamy sobie za cel pobicie naszego rekordu z 2020 roku, kiedy to Bydgoszcz zajęła zaszczytne 2. miejsce w Polsce. Wiosłowało z nami wtedy aż 326 osób, wkładając w to wysiłek równoważny przepłynięciu 163 kilometrów! Nasza konkurencja nie śpi, w tym roku w akcji weźmie udział jeszcze 8 miast: Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa oraz dołączający do tej wspaniałej inicjatywy Wrocław.

Dlaczego warto się do nas przyłączyć?

Przede wszystkim wspierasz zbiórkę na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci! Jest to również idealna okazja, żeby sprawdzić swoją kondycję fizyczną, spalić trochę kalorii i spędzić czas w doskonałym towarzystwie. Dodatkowo – chwytając za wiosła ergometru i pokonując jedyne pół kilometra – otrzymasz specjalny certyfikat, który będzie piękną pamiątką. A być może także pretekstem, żeby kolejnym razem chwycić za wiosła na wodzie.

Akcję objął swoim honorowym patronatem m.in. Prezydent Miasta Bydgoszczy oraz regionalne kluby wioślarskie.

Orkiestra gra, my wiosłujemy – dołącz i płyń z nami po rekord!

 

RONDO_WOSP_online_www_1200x361px