28 maja
Stwórz własny film animowany w CH RONDO

Już w sobotę 28 maja w godzinach 11.00-18.00 Centrum Handlowe RONDO przemieni się w studio filmowe, gdzie najmłodsi – wraz z twórcami filmowymi będącymi absolwentami łódzkiej filmówki – będą tworzyć własny film animowany! Na dzieci czekają warsztaty animacji oraz dubbingowania bajek.

Praca nad filmami animowanymi wymaga więcej wysiłku niż kino aktorskie. Przekonają się o tym uczestnicy sobotniego wydarzenia w CH RONDO. W godzinach 11.00-18.00 najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach animacji poklatkowej, podczas których – pod okiem specjalistów – różnymi technikami (np. rysunek, plastelina, piasek) stworzą własne animowane filmy. Warsztaty będą przebiegać w dwóch etapach – dzieci najpierw stworzą swoich własnych bohaterów filmowych, a następnie będą mogły obserwować na żywo animowanie ich przygód. Od godziny 16.00 będą trwać warsztaty dubbingowania, podczas których bohaterowie, wcześniej stworzeni przez dzieci, przemówią ich własnymi głosami! Każdy z uczestników będzie miał szansę podłożyć głos jednej z postaci filmów, a głosy zostaną nagrane w specjalnie przygotowanym do tego studiu nagraniowym. Każdy z młodych twórców znajdzie swoje nazwisko w napisach końcowych. Gotowe filmy zostaną wyświetlone na ekranie, a także wręczone na pendrive uczestnikom warsztatów wraz z certyfikatem potwierdzającym udział w wydarzeniu.

Uzupełnieniem wydarzenia będą konkursy z filmowymi nagrodami oraz spotkanie z bohaterami najsłynniejszych animacji – Minionkiem, Smerfetką i Drakulą, których kostiumy przywdzieją animatorzy. Najmłodsi będą mogli przywitać się z ulubionymi bohaterami oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Z kolei w Strefie Kultowych Kreskówek dzieci obejrzą ukochane animacje oraz zapowiedzi gorąco oczekiwanych animowanych premier kinowych. Do dyspozycji maluchów będzie również Strefa Bajkowych Charakteryzacji, w której profesjonalni makijażyści przemienią dzieci w ich ukochanych bohaterów filmowych.

„Świat animacji to świat czarów, gdzie niemożliwe staje się możliwe. Sobotnie warsztaty w RONDZIE pozwolą dzieciom poznać kulisy tego magicznego świata i zabrać je w miejsca, które oglądają na ekranach kin. Zapraszam całe rodziny do RONDA na wspólne tworzenie filmu animowanego, który następnie będzie można zabrać do domu na pamiątkę” – mówi Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Centrum Handlowego RONDO.

Udział w wydarzeniu „Przygoda z animacją” jest bezpłatny.

animacje-20052016