04-15
styczeń
Półkolonie z Panem Kleksem

Nie masz pomysłu jak zorganizować swojemu dziecku bezpieczne ferie zimowe? Zapisz je na zdalne półkolonie z Panem Kleksem w Centrum Handlowym Rondo! Wystarczy laptop i dostęp do Internetu, a zapewnimy Wam dwa tygodnie świetnej zabawy!

W programie przewidziane są bajkowe animacje, warsztaty wokalne i teatralne, zajęcia ruchowe, a także wszystko czego trzeba, by uczyć się poprzez dobrą zabawę! Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy:

Tydzień I

Poniedziałek 4.01.2021 – SCENA MELOŚMIACZA

Pierwszego dnia dzieci poznają profesora Kleksa, fabułę bajki oraz zasady w niej panujące. Wezmą udział w warsztatach wokalnych oraz teatralno-aktorskich, podczas których nauczą się podstawowych ćwiczeń dykcyjnych, dowiedzą się jak zwiększyć swoją pewność siebie, a także zdobędą wiedzę na temat tego, jak występować publicznie.

Wtorek 05.01.2021 – TRZY, DWA, JEDEN, NA POKŁAD!

Drugiego dnia na najmłodszych czekać będą zabawy edukacyjne i aktywizujące. Dzieci poznają tajemnice zwierząt żyjących w morskich głębinach, wczują się w rolę żeglarzy, rybaków, a nawet samych ryb. Nie zabraknie też animacji z bajkowymi postaciami, zabaw tematycznych oraz eksperymentów z wodą.

Środa 06.01.2021 – EKSPERYMENTY W KOSMOSIE

Trzeciego dnia dzieci wyruszą w niesamowitą podróż kosmiczną z bajkowymi postaciami. Wspólnie z Doktorem Paj Chi Wo będą obserwować układ planetarny i gwiazdozbiory za pomocą programu Stellarium, imitującego sztuczne niebo w czasie rzeczywistym. Tego dnia odbędą się również zabawy aktywizujące, quizy oraz warsztaty z naukowcem, które zafascynują niejednego miłośnika astronomii.

Czwartek 07.01.2021 – MĄDRY SZPAK MATEUSZ

Czwartego dnia Mądry Szpak Mateusz zabierze dzieci do swojej krainy. Zachęci do burzy mózgów, poruszy wyobraźnię i zachęci do ćwiczenia świadomości ciała. Tego dnia odbędą się również pokazy naukowe z wielkim elektronikiem oraz warsztaty przyrodnicze, podczas których najmłodsi nauczą się jak stworzyć las w słoiku.

Piątek 08.01.2021 – OSTATNI REZERWAT PRZYRODY

Animacje tego dnia pozwolą na poznanie ptaków i zwierząt żyjących w Ostatnim Rezerwacie Przyrody. Dzieci nauczą się je naśladować i z nimi porozumiewać. Wybiorą się również do Psiego Raju, gdzie posłuchają historii o niezwykłych pieskach i poznają ich zwyczaje. Nie zabraknie też zabaw muzycznych, śmiechu, dobrej zabawy, a także efektownych wybuchów i rozbłysków podczas pokazów eksperymentów Wielkiego Elektronika.

Tydzień II

Poniedziałek 11.01.2021 – Z KULTURĄ ZA PAN KLEKS

Kolejny tydzień zaczniemy od przedstawienia uczestnikom nowego planu zajęć. Następnie odbędą się zajęcia animacyjne wprowadzające najmłodszych w dziedzinę kultury i sztuki oraz warsztaty teatralno-aktorskie z samym Profesorem Kleksem, podczas których dzieci poćwiczą dykcję, nabiorą pewności siebie, a także stworzą kukiełki i pacynki. Nie zabraknie też Pana Bebok, który poprowadzi zabawy aktywizujące i sprawi, że każde dziecko wstanie z kanapy. Będzie dużo ruchu, dużo naśladowania, pokazywania i pomysłowości.

Wtorek 12.01.2021 – PODRÓŻE PANA KLEKSA

Drugiego dnia wybierzmy się w ślad za Profesorem Kleksem w podróż dookoła świata. Dzieci poznają zwyczaje panujące w innych krajach oraz zwierzęta mieszkające na każdym kontynencie. Nie zabraknie też ciekawych eksperymentów z Doktorem Paj-Chi-Wo oraz warsztatów wokalnych z królową Aba.

Środa 13.01.2020 – W KRAINIE SZPAKA MATEUSZA

W środę wybierzemy się do Krainy Szpaka Mateusza, gdzie animatorzy zaproponują szereg animacji związanych z przygodami tego mądrego ptaka. Poprzez zabawę dzieci poznają ptaki żyjące w Ostatnim Rezerwacie Przyrody, ich cechy charakterystyczne, a także posłuchają śpiewu swoich latających przyjaciół. Odbędą się również zabawy aktywizujące wzbogacające słownictwo i rozwijające inwencję twórczą. Nie zabraknie też eksperymentów Doktora Paj-Chi-Wo. To będzie wyjątkowa lekcja ekologii!

Czwartek 14.01.2021 – ALE KOSMOS!

W czwartek za pomocą interaktywnej i multimedialnej części Bajki Pana Kleksa wprowadzimy dzieci do świata gwiazd i sprawimy, że układ słoneczny nie będzie miał przed nimi żadnych tajemnic. Przypomnimy sobie cechy charakterystyczne planet, poznamy wiersze, w których pojawia się temat kosmosu, a na koniec dnia Wielki Elektronik przedstawi wyjątkowe udomowione organizmy – drożdże. Za pomocą eksperymentów z pogranicza chemii i fizyki, zbada je i pokaże ich cechy charakterystyczne.

Piątek 15.01.2020 – BAJARZE Z BAJDOCJI

Ostatniego dnia zaprosimy najmłodszych na spotkanie z autorką bajki dla dzieci, która opowie nam o procesie twórczym i zachęci do tworzenia własnych historii. Dzieci dowiedzą się, że aktywne słuchanie to ważna umiejętność. Skupiając uwagę na muzyce będą ćwiczyć balansowanie ciałem, rozruszają się i zaśpiewają zaproponowane przez uczestników piosenki. Na koniec odbędą się wybuchowe eksperymenty Wielkiego Elektronika, podczas których uczestnicy poznają właściwości produktów obecnych w każdej kuchni.

 

RONDO_055-20-E_FERIE_FB_1080x1080