17 listopada
Kolejna edycja akcji „Zdrowie pod kontrolą” w Centrum Handlowym RONDO

W sobotę 17 listopada 2018 roku w godzinach 9.00-17.00 w Centrum Handlowym RONDO odbędzie się kolejna edycja akcji prozdrowotnej „Zdrowie pod kontrolą”, organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Na klientów RONDA czekają bezpłatne badania profilaktyczne, nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz spotkania z ekspertami i specjalistami z zakresu ochrony zdrowia.

Przez 8 godzin mieszkańcy Bydgoszczy i okolic będą mogli:

  • zbadać poziom glikemii w krwi;
  • wykonać pomiary ciśnienia tętniczego oraz pomiary składu ciała;
  • zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku;
  • wziąć udział w pokazach badań profilaktycznych dot. chorób piersi i chorób sercowo-naczyniowych;
  • poznać zasady udzielania pierwszej pomocy;
  • odwiedzić stoisko informacyjne dot. szczepień;
  • porozmawiać z przedstawicielami NFZ.

Najmłodsi klienci CH RONDO będą mogli odwiedzić „Szpital Pluszowego Misia” z zabawami mającymi na celu oswojenie ich z osobą lekarza i innymi pracownikami szpitala oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi procedurami medycznymi.

„CH RONDO już od kilku lat współpracuje z bydgoskim oddziałem IFMSA-Poland i chętnie angażuje się w akcje prozdrowotne. Także w najbliższą sobotę nasi Klienci będą mogli skorzystać z solidnej porcji wiedzy o zdrowiu i dobrych nawykach oraz poddać się bezpłatnych badaniom profilaktycznym. Zapraszamy!” – mówi Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Centrum Handlowego RONDO.

„Zdrowie pod Kontrolą” to jedna z największych akcji ogólnopolskich organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Kierowana jest do ludzi w różnym wieku, zaczynając od tych najmłodszych, a na seniorach kończąc. Akcja ma na celu przeprowadzenie podstawowych badań oraz zwiększenie świadomości społecznej na tematy chorób cywilizacyjnych. Akcja profilaktyki prozdrowotnej „Zdrowie pod Kontrolą” organizowana jest dwa razy do roku w 15 największych miastach Polski.

 

Drukowanie