22 kwiecień
Dzień Ziemi z Panem Kleksem!

Pamiętacie półkolonie z Panem Kleksem? To były wspaniałe dwa tygodnie eksperymentów, warsztatów, nauki i zabaw dla najmłodszych. Teraz Wasze dzieci będą mogły spotkać go ponownie podczas lekcji ekologii, przygotowanej z okazji Dnia Ziemi!

Już w czwartek, 22 kwietnia o godzinie 16:00 zapraszamy wszystkie maluchy na spotkanie online z Profesorem Ambrożym Kleksem, który wspólnie z Adasiem i Agnieszką poprowadzi lekcję przyrody oraz opowie, jak dbać o naszą planetę. Nie zabraknie też warsztatów, zabaw i wspólnych tańców, wprawiających każdego w dobry nastrój.

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się czym jest upcykling, jak prawidłowo segregować odpady, a także co oznaczają kolory worków na śmieci. Wspólnie z Profesorem Kleksem stworzą też wielorazowe torby na zabawki czy zakupy, wykorzystując przy tym stare, niepotrzebne koszulki. Ale to jeszcze nie wszystko!

W trakcie lekcji mali uczniowie dowiedzą się, które owady są pożyteczne dla otoczenia oraz w jaki sposób zaprosić je do ogrodu. Na koniec uczestnicy zastanowią się nad korzyściami płynącymi z dbania o środowisko, a także spróbują samodzielnie wykonać domek dla owadów na swój balkon!

Jak wziąć udział w lekcji ekologii Pana Kleksa? Wystarczy, że odwiedzicie nasz profil na Facebooku, gdzie będziemy na żywo transmitować zajęcia online. Zapewniamy, że to będzie godzina świetnej zabawy!

Zapraszamy!

 

FBpost