11 styczeń
Centrum Handlowe RONDO zaprasza do wspólnego wiosłowania dla WOŚP

„Wiatr w żagle” – pod takim hasłem będzie odbywać się tegoroczny, 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz 11-sty tej największej w Polsce akcji charytatywnej będzie towarzyszyć wydarzenie „Wiosłowanie dla WOŚP”. W tym roku po raz pierwszy do akcji przyłącza się Centrum Handlowe RONDO, gdzie w sobotę 11 stycznia w godzinach 9.00-19.00 odbędzie się bicie rekordu Polski na ergometrach wioślarskich.

Celem tegorocznego Finału WOŚP jest pozyskanie środków „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. W niedzielę 12 stycznia w całej Polsce i na świecie tysiące wolontariuszy będą zbierać pieniądze dla ratowania życia najmłodszych. W Bydgoszczy zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się już w sobotę 11 stycznia. Tego dnia w godzinach 9.00-19.00 w Centrum Handlowym RONDO odbędzie się akcja „Wiosłowanie dla WOŚP”. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł spróbować swoich sił na ergometrze wioślarskim oraz – wspólnie z innymi uczestnikami – podjąć próbę ustanowienia nowego rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłynęły na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów! Bydgoszcz powalczy o pierwsze miejsce w tej szczytnej rywalizacji z innymi polskimi miastami – Gdańskiem, Krakowem, Lublinem, Poznaniem, Toruniem, Szczecinem oraz Warszawą!

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie sztafeta gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, polityków i przedstawicieli Urzędu Miasta Bydgoszczy. Wśród gwiazd biorących udział w wydarzeniu w Centrum Handlowym RONDO będą Dariusz Białkowski (2 brązowe medale Igrzysk Olimpijskich Barcelona 1992 i Sydney 2000, 3 brązowe medale Mistrzostw Świata, 3 medale Mistrzostw Europy), Marian Drażdżewski (Olimpijczyk z Monachium 1972, jako trener – jego zawodnicy wywalczyli srebro na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2008 – czwórka bez sternika wagi lekkiej oraz medale Mistrzostw Świata Poznań 2009 oraz Mistrzostw Europy), Ryszard Kubiak (brązowy medal Igrzysk Olimpijskich Moskwa 1980 (czwórka ze sternikiem), uczestnik Igrzysk Olimpijskich z Monachium 1972 i Montrealu 1976, jako sternik 2 medale Mistrzostw Świata – srebro 1975 i brąz 1978), Witold Terechowicz (2 srebrne medale podczas zawodów Przyjaźń-84 (alternatywa Igrzysk Olimpijskich), uczestnik Mistrzostw Świata 85’ – 5 miejsce w K1 1000m, 7 – K4 500m) oraz Jerzy Ulczyński (Olimpijczyk z Monachium 1972 i Montrealu 1976). Wyścigi VIP rozpoczną się w sobotę 11 stycznia o godzinie 14.00. Pół godziny wcześniej, o godzinie 13.30, odbędzie się sztafeta drużyn futbolu amerykańskiego.

„CH RONDO chętnie wspiera akcje ważne z punktu widzenia społeczności lokalnej. Po raz kolejny włączamy się w Finał WOŚP, tym razem goszcząc u siebie akcję ‘Wiosłowanie dla WOŚP’. Zapraszamy wszystkich do Centrum Handlowego RONDO w sobotę 11 stycznia w godzinach 9.00-19.00 do wspólnej rywalizacji na ergometrach wioślarskich w szczytnym celu. Będzie się działo!” – mówi Lena Kosiorek, dyrektor Centrum Handlowego RONDO.

W przerwie pomiędzy startami wioślarskimi odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz WOŚP. Celem akcji „Wiosłowanie dla WOŚP” jest także promocja dyscyplin wodnych oraz polskich Mistrzów Sportu.

 

wosprondo_09012020_mini2