19 marzec
Pluszaki dla centrum medycznego

Wiemy, jak trudne bywają wizyty u lekarza dla małych pacjentów. Szczególnie teraz w czasie pandemii, gdy z poczekalni zniknęły kąciki zabaw, pluszaki, książeczki oraz wszystkie inne zabawki, które sprawiały, że czas spędzany w przychodni zawsze upływał przyjemniej. Chcąc umilić dzieciom wizyty u lekarza, postanowiliśmy sprawić im małą niespodziankę.

W ostatnich dniach przekazaliśmy do Centrum Medycznego Gizińscy blisko 300 maskotek. W trosce o bezpieczeństwo każda z nich została oddzielnie zapakowana i wszystkie razem trafiły do poradni pediatrycznej. Teraz mali pacjenci zamiast standardowej naklejki „Dzielny pacjent” otrzymają uroczego pluszowego pieska, który z pewnością sprawi im dużo radości!

Dział pediatrii w Centrum Medycznym Gizińscy jest bardzo szeroko rozwinięty. Współpracuje z chirurgami dziecięcymi, dermatologami, alergologami oraz wieloma innymi lekarzami specjalizującymi się w zakresie chorób dziecięcych. Centrum cieszy się bardzo dobrą opinią, dlatego też postanowiliśmy przekazać maskotki właśnie tej placówce.

Lubimy pomagać!

 


 

24.04.2020 r.

Centrum Handlowe RONDO wspiera lokalne instytucje w czasie walki z koronawirusem

Centrum Handlowe RONDO zawsze było i jest związane z lokalną społecznością, wspierało i wspiera tych, którzy pomocy potrzebują. W tym trudnym okresie epidemii koronawirusa jesteśmy jeszcze bliżej Bydgoszczy i jego mieszkańców. Podejmujemy działania niosące pomoc osobom i instytucjom najbardziej potrzebującym wsparcia – podopiecznym bydgoskiego Caritas, osobom bezdomnym czy przebywającym w Domach Pomocy Społecznej.

Nasze działania zaczęliśmy od wsparcia Caritas Diecezji Bydgoskiej, które zajmuje się głównie osobami bezdomnymi, wykluczonymi społecznie, żyjącymi czasami w skrajnym ubóstwie, ale także seniorami borykającymi się z samotnością. Do Caritas trafiły właśnie produkty spożywcze, środki czystości oraz produkty apteczne, które wesprą działalność jednej z placówek Caritas – Centrum Pomocy „Betlejem”, w którym funkcjonuje jadłodajnia, łaźnia dla bezdomnych oraz punkt pielęgniarski.

„Jesteśmy częścią Bydgoszczy, dlatego w tym trudnym dla nas wszystkich czasie chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących członków naszej społeczności. Wiemy, że nasza pomoc jest w tej chwili niezbędna, dlatego pokazujemy solidarność z tymi, którzy najbardziej potrzebują teraz wsparcia” – mówi Magdalena Piechna, Head of Asset Management, CEE z Cromwell Property Group, właściciela CH RONDO.

Wsparcie Caritas Diecezji Bydgoskiej to nie jedyne działanie podejmowane przez CH RONDO. Paczki z produktami żywnościowymi i środkami czystości przekazaliśmy również do Kuchni dla ubogich im. Św. Brata Alberta w Bydgoszczy. Pomoc trafiła także do trzech bydgoskich Domów Pomocy Społecznej – DPS Słoneczko, DPS Jesień Życia oraz DPS Promień Życia. We wspomnianych placówkach Zespół Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Bydgoszczy rozdysponuje otrzymane od CH RONDO środki czystości oraz środki ochrony osobistej.

Nie zapomnieliśmy o potrzebujących również w okresie świątecznym. W grudniu CH RONDO rozwoziło gorące posiłki do Kuchni dla Ubogich Św. Brata Alberta oraz porcje deserowe dla mieszkańców trzech domów pomocy społecznej: Słoneczko, Jesień Życia i Promień Życia. W sumie do osób potrzebujących trafiło aż 550 zestawów jedzenia. Wszystkie posiłki zostały kupione u najemców z branży gastronomicznej w Centrum Handlowym Rondo. Wykupiliśmy 270 posiłków w restauracjach Saj-Gon oraz Stogram, 190 deserów w Cukierni Sowa oraz 90 deserów w Grycanie, których przedstawiciele z entuzjazmem dołączyli do akcji pomocowej.

 

RONDO_pomaga 01