09-10
kwiecień
Centrum Handlowe RONDO i bezpłatne badania profilaktyczne

Już w dniach 9 i 10 kwietnia w godzinach 11.00-17.00 Centrum Handlowe RONDO zaprasza na kolejną odsłonę akcji „Zdrowie pod kontrolą”, organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Na klientów czekają darmowe porady oraz liczne badania profilaktyczne.

W czasie trwania akcji wolontariusze IFMSA-Poland przeprowadzą m.in. pomiary poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego i cholesterolu całkowitego we krwi, wykonają analizę masy ciała oraz obliczają wskaźnik BMI i udzielą porad dotyczących zdrowego odżywiania. Ponadto, klienci RONDA będą mogli zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego, nauczyć się poprawnego udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz poznać swój poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.Podczas wydarzenia nie zabraknie także licznych gier i zabaw dla najmłodszych, podczas których wolontariusze pokażą, jak wygląda wizyta u lekarza oraz pomogą pokonać strach i oswoją dzieci z widokiem białego fartucha.

„Już po raz trzeci Centrum Handlowe RONDO gości w swoich progach przyszłych lekarzy zrzeszonych w IFMSA-Poland. Jestem przekonana, że i tym razem wiele osób skorzysta z darmowych badań w naszym centrum i głęboko wierzę, że dzięki takim inicjatywom znacznie powiększy się baza potencjalnych dawców szpiku” – mówi Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Centrum Handlowego RONDO.

„Zdrowie pod kontrolą” to akcja, która jest organizowana dwa razy w roku – wiosną oraz jesienią, w tym samym dniu we wszystkich oddziałach IFMSA-Poland w całej Polsce.

ZPKbydgoszczB1_w1