19-20
listopad
Centrum Handlowe RONDO i akcja „Zdrowie pod kontrolą”

Po raz kolejny Centrum Handlowe RONDO włącza się w ogólnopolską akcję „Zdrowie pod kontrolą”. W dniach 19-20 listopada w godzinach 11.00-17.00 wolontariusze z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA Oddział w Bydgoszczy będą przeprowadzać bezpłatne badania profilaktyczne oraz udzielać porad medycznych klientom RONDA. Na mieszkańców Bydgoszczy i okolic czekają m.in. nauka samobadania piersi, badania w diagnostyce depresji czy badania EKG.

Przez dwa dni studenci medycyny będą wykonywać bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu cukru i cholesterolu całkowitego we krwi, a także dokonają analizy składu ciała oraz obliczą wskaźnik BMI zainteresowanym akcją klientom RONDA. W programie wydarzenia także porady dotyczące zdrowego odżywiania, nauka samobadania piersi oraz promocja profilaktyki antynikotynowej i badań profilaktycznych raka prostaty. Klienci CH RONDO będą także mogli zarejestrować się do bazy szpiku kostnego i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także skorzystać z badania EKG oraz w diagnostyce depresji.

Na najmłodszych czekają gry i zabawy, które będą pokazywać maluchom, jak wygląda wizyta u lekarza, pomogą pokonać strach i oswoić dzieci z widokiem białego fartucha.

zpk_jesien16bydgoszcz