31 maja
Bajeczny Dzień Dziecka w RONDZIE

Bajeczny Dzień Dziecka w Centrum Handlowym RONDO

„Poczytajmy razem bajki” to motyw przewodni zbliżającego się eventu z okazji Dnia Dziecka w bydgoskim Centrum Handlowym RONDO. Już 31 maja w godzinach 13:00-18:00 na najmłodszych klientów czekać będą warsztaty artystyczne, wspólne czytanie bajek oraz liczne konkursy i zabawy. Na terenie centrum pojawi się także Wymiennik Książek, a każda pozycja książkowa, która znajdzie się w kąciku wymiany książek, to 5 złotych, które RONDO przekaże na rzecz Fundacji „Wiatrak” z Bydgoszczy!

Atrakcje zaplanowane na Dzień Dziecka w Centrum Handlowym RONDO upłyną pod znakiem bajek. Dzięki książkom i wspólnemu czytaniu maluchy przeniosą się do fantastycznego świata baśni. Na najmłodszych uczestników niedzielnego wydarzenia czekają warsztaty artystyczne związane z tematyką książek, w tym warsztaty plastyczne, kaligraficzne i czytelnicze, a także zabawy literackie oraz konkursy. Wspólnie z animatorami dzieci będą mogły stworzyć własną baśń, wziąć udział w rozpoznawaniu bajek ze słuchu czy czytaniu na głos wybranych książek.

W niedzielne popołudnie w godzinach 13.00-18.00 w Centrum Handlowym RONDO funkcjonować będzie także Wymiennik Książek, w którym będzie można wymienić książkę z domowej biblioteczki na inną, dostępną w kąciku wymiany książek. Każda książka, która pojawi się w Wymienniku to 5 złotych, które RONDO przekaże na rzecz Fundacji „Wiatrak” z Bydgoszczy. Pozycje książkowe, które nie znajdą nowego właściciela zostaną przekazane Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy.

„W dobie internetu czytanie książek powoli odchodzi do lamusa. Centrum Handlowe RONDO pragnie zachęcić i rozbudzić u najmłodszych ciekawość z odkrywania tajemnic książek. Dzień Dziecka jest idealną okazją do zaprezentowania naszym najmłodszym klientom, że piękne bajki i baśnie są również zapisane na kartkach papieru, nie tylko w wersji cyfrowej” – mówi Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Centrum Handlowego RONDO.

dziendzieck-26052015